c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_listopad_2017_2017_11_21_Gawoeski_Lenartowicz_big.png

"Platforma Obywatelska chce powołania sejmowej komisji śledczej, która ma wyjaśnić działania Ministerstwa Środowiska prowadzone w Puszczy Białowieskiej, w szczególności masową wycinkę starodrzewia" - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Stanisław Gawłowski.

"Szkody, które czyni minister środowiska Jan Szyszko, dotyczące finansów publicznych, budżetu państwa, szkody dotyczące niszczenia przyrody w sposób nieodwracalny oraz szkody związane z burzeniem autorytetu Polski i opinii o Polsce na świecie są już nieodwracalne" - dodał.

"Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE jest bezprecedensowe. Platforma Obywatelska w czerwcu złożyła wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie legalności i zgodności z prawem działań ministra środowiska Jana Szyszko ws. Puszczy Białowieskiej. W sierpniu złożyliśmy również wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o zbadanie, czy minister Szyszko nie popełnia przestępstwa, działając wbrew polskiemu i europejskiemu prawu, nie przestrzegając wcześniejszych orzeczeń Trybunału" - powiedziała poseł Gabriela Lenartowicz.

wł/pap


bg Image