c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_listopad_2017_2017_11_14_Wielichowska_Nitras_big.png

Platforma Obywatelska chce, by prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył wniosek o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego i stowarzyszenia Marsz Niepodległości. "W setną rocznicę niepodległości taki marsz nie ma prawa przejść ulicami Warszawy" - zauważył poseł Sławomir Nitras.

Na konferencji prasowej w Sejmie posłeł Monika Wielichowska podkreśliła, że "Marsz Niepodległości to podsumowanie dwóch lat rządów PiS. To właśnie prawdziwy i bardzo przerażający obraz wstawania z kolan prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło".

"Przez Warszawę przemaszerowały dzieci PiS-u, dzieci Jarosława Kaczyńskiego, więc próżno szukać wśród rządzących haseł i odpowiedzi potępienia. Dwa lata rządów PiS to lata hodowania ksenofobii i antysemityzmu. Mamy też zgodę PiS-u na cykliczność tego tak zwanego Marszu Niepodległości. Mamy też ochronę agresji, ksenofobii i faszyzmu. I w końcu, a może przede wszystkim, mamy przyzwolenie rządzących na tego typu zachowanie, a przyzwolenie rządzących to współodpowiedzialność" - mówiła poseł Wielichowska.

Sławomir Nitras przypomniał, że "Platforma Obywatelska domaga się od prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby złożył wniosek o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego oraz stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W setną rocznicę niepodległości naszego kraju taki marsz nie ma prawa przejść ulicami Warszawy".

wł/pap


bg Image