c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_pazdziernik_2017_20.10.2017_Klich_Szczerba_big.png

„Uniewinnienie działaczy Obywateli RP oskarżonych o wtargnięcie w 2016 r. na teren Sejmu przyjmujemy z zadowoleniem. Oznacza to, że są jeszcze wolne sądy w Polsce” – powiedział Bogdan Klich, przewodniczący Gruby Senatorów Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej na terenie parlamentu.

Senator zwrócił uwagę, że proces „zakończył się obiektywnym orzeczeniem sądu”. Zaznaczył, że „sąd w tym procesie uznał, że obywatele, którzy chcieli się do dostać do Sejmu mieli prawo to uczynić”, a za „bezpodstawne można uznać zarzuty marszałka Kuchcińskiego o naruszeniu miru domowego”. „Sąd odrzucił argumentację w myśl, której obywatele wdarli się na teren Sejmu oraz uzasadnienie ,że poszkodowanym jest Kancelaria Sejmu" – mówił Bogdan Klich. Senator wyraził nadzieję, że „podobne wyroki zapadną w przypadku innych oskarżonych, którzy zostali postawieni przed sądem za protestowanie przeciwko polityce PiS”.

„Tak postrzegamy współczesną solidarność i dlatego wzywamy wszystkich do tego, aby bez względu na to jaką funkcję pełnią, swoją obecnością na takich rozprawach, zaświadczali o solidarności. Nie ma dziś nic ważniejszego niż solidarność z osobami represjonowanymi przez PiS" – mówił Bogdan Klich.

wł/pap


bg Image