c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_pazdziernik_2017_17.10.2017_Grodzki_Grabiec_big.png

"Bierność rządu powoduje, że protest lekarzy i innych środowisk medycznych zaczął rozlewać się na cały kraj; apelujemy do rządu, by jak najszybciej podjął konstruktywne rozmowy z protestującymi" - mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie senator Tomasz Grodzki.

Senator podkreślił, że "bierność rządu i w zasadzie brak propozycji zastąpiona kłamliwą propagandą powoduje, że ten protest się rozlewa. Apelujemy do rządu, by jak najszybciej podjąć konstruktywne rozmowy, w których na stole leżą konkretne propozycje rozwiązań, a nie mgliście obiecywany rok 2025. Aby natychmiast przystąpić do rozmów z protestującymi".

"Jeśli rząd PiS nie będzie umiał sobie poradzić z merytoryczną dyskusją na temat przyszłości służby zdrowia, to my jako Platforma Obywatelska będziemy do takiego dialogu gotowi. Przygotujemy konkretne propozycje rozwiązań, jak dojść do satysfakcjonującego poziomu odsetka PKB przeznaczanego na zdrowie jak najszybciej, jak doprowadzić, aby system ochrony zdrowia funkcjonował lepiej, a ludzie w nim pracujący mogli czerpać nie tylko satysfakcję zawodową, ale również satysfakcję finansową z tego, że służą swoimi umiejętnościami zdrowiu Polek i Polaków" - zadeklarował Tomasz Grodzki.

Senator zaapelował też do "reżimowych mediów, by zaprzestały propagandy na temat protestujących lekarzy. Zwłaszcza tych mediów, które nie wahają się użyć najbardziej obrzydliwych kłamstw i pomówień, aby zaprzestały ataków na tych dzielnych, inteligentnych, młodych ludzi, którzy za kilka lat będą główną siłą służby zdrowia. Każdy z nas prędzej czy później będzie musiał z ich usług skorzystać".

wł/pap


bg Image