c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_pazdziernik_2017_6.10.2017_Brejza_Konwinski_big.png

"Media donoszą o kolejnej córce leśnika. Okazuje się, że fundacja córki ministra Macierewicza otrzymała z budżetu państwa pół miliona złotych dofinansowania. To jest kolejny członek rodziny działaczy wysoko postawionych w PiS, do którego płyną szerokim strumieniem pieniądze budżetowe. Mamy wrażenie, że działacze PiS-u i ich rodziny przyssały się do państwowych piersi, drenują ją i ten strumień pieniędzy wypływa tylko w jednym kierunku. Państwo dla tych osób stało się matką karmiącą te osoby bogatym strumieniem środków finansowych" - poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Brejza.

Odnosząc się do informacji o kolejnych środkach publicznych dla Tadeusza Rydzyka, Krzysztof Brejza zapowiedział, że "występujemy w tej sprawie z interwencją do premier Szydło o zbadanie źródeł finansowania tej fundacji ale również innych stowarzyszeń powiązanych z politykami PiS-u. To są potężne pieniądze dla ojca Rydzyka, to jest wielka kasa dla swoich, to jest drenaż polskiego państwa przez PiS-iewicz. Do grona ministerialnych córek dołączmy córkę ministra Szyszki dostała pracę w Instytucie Ochrony Środowiska, który podlega ministrowi Szyszko".

Sekretarz Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński zauważył, że "mamy do czynienia z dojną zmianą i złodziejską zmianą. Jest to spłacanie długów wobec ojca Rydzyka który wspierał PiS w kampanii wyborczej".

"Mamy do czynienia z córką ministra Antoniego Macierewicza, ale przykładów rodzin polityków PiS jest dużo więcej. Córka prokuratora stanu wojennego pana Piotrowicza bez konkursu zostaje prokuratorem rejonowym, metody z PRL. Córka posła Stanisława Szweda została wiceprezesem sądu w Bielsku-Białej, mimo dwukrotnej negatywnej opinii Zgromadzenia Sędziów. Przez biuro europosła Piechy przewinęła sie prawie cała rodzina syn, żona syna i teściowa. Syn europosła Bartosz Czarnecki, doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, Tomasz Waszczykowski brat ministra Waszczykowskiego dyrektorem urzędu kontroli skarbowej w Łodzi. Przykładów córek leśniczego i nepotyzmu jest całe mnóstwo. Nie może być tak, że są równi i równiejsi" - wyliczał poseł Zbigniew Konwiński.


bg Image