c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_28.09.2017_Kluzik_Kaminska_Suski_Ruszczyk_big.png

Platforma Obywatelska zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy oraz do premier Beaty Szydło o jak najszybsze wyjaśnienie doniesień o powiązaniach ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Komisja Obrony Narodowej odrzuciła projekt dezyderatu przygotowany przez posłów Platformy Obywatelskiej, w którym zwracają się do premier Beaty Szydło w sprawdzenie powiązań ministra Macierewicza. „Oczekujemy jasnego stanowiska w tej sprawie – powiedziała Bożena Kamińska, przedstawicielka Komisji Obrony Narodowej podczas konferencji prasowej w Sejmie. Posłanka tłumaczyła, że „dezyderat miał służyć temu, żeby zarzuty stawiane Macierewiczowi zostały odparte dowodami".

Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej będą „zadawać pytania ws. doniesień o powiązaniach Macierewicza tak długo, jak długo "prezydent i premier nie będą chcieli tego problemu dostrzec". "To kwestia naszego bezpieczeństwa narodowego" - podkreśliła. Posłanka zaznaczyła, że „premier już dawno powinna zadać Antoniemu Macierewiczowi pytania postawione w dezyderacie". Zauważyła, że „podczas środowego posiedzenia komisji, nie padł żaden argument, który mógłby odeprzeć zarzuty, jakie ciążą nad szefem MON".

wł/pap


bg Image