c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_28.09.2017_Klich_Wielichowska_Duda_Augustyn_big.png

„Mówimy stanowcze nie ustawie powołującej Narodowy Instytut Wolności i będziemy walczyć do końca. Jeśli ustawa wejdzie w życie, finansowanie i wsparcie od państwa, dostawać będą jedynie lojalne, narodowe i posłuszne organizacje pozarządowe” – mówiła podczas konferencji prasowej poseł Monika Wielichowska.

Poseł zasygnalizowała, że „Narodowy Instytut Wolności, nie ma nic wspólnego z wolnością". Wskazała, że instytut „zawsze będzie się kojarzył z barierkami, kordonami policji, zakazem mówienia, brakiem dyskusji, fasadowymi konsultacjami, brakiem wysłuchania publicznego i stanowczym +nie+ organizacji pozarządowych".

Monika Wielichowska wyraziła zaniepokojenie, że jeśli „ustawa wejdzie w życie, finansowanie i wsparcie od państwa, dostawać będą jedynie lojalne, narodowe i posłuszne organizacje pozarządowe. Zapowiedziała również, że „parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej będą zabiegać, aby prezydent Andrzej Duda zawetował - jej zdaniem - szkodliwą i niechcianą ustawę”.

Przewodniczący Grupy Senatorów PO Bogdan Klich poinformował, że senatorowie z jego ugrupowania skierowali do marszałka Senatu pismo, w którym „oczekują wyjaśnienia powodów niewpuszczenia niektórych przedstawicieli organizacji pozarządowych na obrady senackiej komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej, która w minioną środę pozytywnie zaopiniowała ustawę o Narodowym Instytucie Wolności”.

wł/pap


bg Image