c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_12.09.2017_Wielichowska_Kierwiski_Tomczyk_Witczak_big.png

"Polska Fundacja Narodowa, zamiast realizować swoją misję, przeznacza środki na walkę polityczną PiS-u z opozycją i prezydentem Andrzejem Dudą. Pojawiają się informacje o nadużyciach, dlatego Platforma Obywatelska składa wniosek do CBA o zbadanie tej sprawy" - poinformowała podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Monika Wielichowska.

"Pojawiają się informacje o nadużyciach. Grupa ludzi mocno powiązana z Beatą Szydło bogaci się kosztem Polski i Polaków z twarzą pani premier, dlatego dzisiaj klub Platformy Obywatelskiej składa wniosek do CBA o sprawdzenie tej bulwersującej sprawy" - wskazała Monika Wielichowska.

Jak zauważyła poseł, "PFN, realizując kampanię informacyjną ws. reformy sądownictwa, będącą aferą billboardową, nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS".

Poseł Marcin Kierwiński podkreślił, że "służby nie reagują w tej sprawie, ze względu na istniejące powiązania z prezesem Fundacji Cezarym Andrzejem Jurkiewiczem. Może ta ślepota organów państwa uzasadniona jest bliskimi relacjami szefostwa służb specjalnych z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej".

wł/pap


bg Image