c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_wrzesien_2017_11.09.2017_Cimoszewicz_Niedziela_big.png

"Rząd PiS nakłada na Polaków kolejny podatek; chce aby od nowego roku jednorazowe torby foliowe w sklepach nie były oferowane za darmo, ale maksymalnie kosztowały złotówkę" - poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej.

Poseł Tomasz Cimoszewicz wskazał, że "na najbliższym posiedzeniu Sejmu, będziemy rozpatrywać projekt nowelizacji ustawy o zarządzaniu odpadami, który ma zapisane obciążenie w wysokości do 1 zł za torebkę foliową, obciążające każdego Polaka robiącego zakupy, chociażby w sklepie spożywczym". Jak mówił, jest to "kolejny podatek nakładany przez polski rząd" od 1 stycznia 2018 roku, który przewiduje odciążenie dla podatników rzędu 1,5 mld złotych.

Jak zauważył poseł, środki z nowej opłaty nie będą przeznaczone na budowanie świadomości społecznej ws. recyklingu, czy segregacji odpadów w samorządach.

Poseł Dorota Niedziela wyraziła zaniepokojenie, że "środki z tej opłaty zostaną przeznaczone na finansowanie pomysłów państwa PiS". "Czy budżet państwa jest w tak złym stanie, że musimy opodatkować wszystkich konsumentów podatkiem od zakupów?" - dociekała poseł.

wł/pap


bg Image