c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_lipiec_2017_19.07.2017_Schetyna_big.png

„W dziesiątkach polskich miast widzimy protesty przeciwko demolowaniu niezależności sądów. Tysiące ludzi, wielu młodych ludzi protestuje i oczekuje normalności od polskiego parlamentu, ale także od polskiego prezydenta" – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w odniesieniu do ustawy o Sądzie Najwyższym.

Przewodniczący podkreślił, że „potrzebna jest jasna deklaracja, że prezydent Andrzej Duda zawetuje trzy ustawy - dwie, które zostały przyjęte - o KRS i ustroju sądów powszechnych - i obecnie procedowaną ustawę o Sądzie Najwyższym”. „Oczekujemy trzy razy weto” – zaapelował do prezydenta.

Grzegorz Schetyna przypomniał, że Platforma Obywatelska zorganizuje w czwartek o godzinie 20 demonstrację przed Pałacem Prezydenckim. „Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, zapraszamy w całej Polsce tych wszystkich, którzy będą chcieli z nami być. Będziemy mówić o konieczności aktywnej prezydentury, o konieczności zawetowania tych trzech ustaw i o tym, by prezydent Duda poparł nasze pytanie referendalne" – mówił polityk.

wł/pap


bg Image