c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_10.07.2017_Kidawa_Siemoniak_big.png

Platforma Obywatelska zażądała podczas konferencji prasowej w Sejmie, aby PiS wycofał się z projektu, który podwyższa opłaty za paliwo o 25 groszy za litr. Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że jedynym celem projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych "jest ściąganie pieniędzy od Polaków", zaś podwyższenie ceny paliwa poskutkuje podwyżkami cen innych produktów.

"Od kilku dni Polacy oburzeni są tym, że PiS funduje im podwyżki nie tylko cen benzyny. Ale też, co wiemy, ceny benzyny spowodują podwyżki wszystkiego - produktów żywnościowych, komunikacji, wszystko będzie musiało zdrożeć" - powiedziała Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Na ostatnim posiedzeniu Konwentu Seniorów cała opozycja mówiła bardzo głośno, że nie chce, by ta ustawa została wprowadzona. Jednak PiS, jak dodała, opowiedziało się za tym rozwiązaniem" - podkreślała Wicemarszałek.

Małgorzata Kidawa-Błońska w imieniu Platformy Obywatelskiej wyraziła oczekiwanie, że PiS wycofa się z tego szkodliwego dla zwykłych Polaków projektu. "My dziś po raz kolejny żądamy, żeby PiS z tej ustawy, której jedynym celem tak naprawdę jest ściąganie pieniędzy od Polaków, się wycofał. I nie wierzę, że to prawo spowoduje poprawę jakości naszych dróg. Brakuje PiS pieniędzy i chcą wyciągać je z kieszeni Polaków" - zaznaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak wyjaśniał, że "projekt PiS jest szkodliwy, bo stoi w sprzeczności z tym, co PiS mówi o sytuacji gospodarczej Polski". "Skoro jest tak dobrze, to po co sięgać po pieniądze Polaków?" - pytał poseł.

wl/pap


bg Image