c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_czerwiec_2017_13.06.2017_Grabiec_Augustyn_Myrcha_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej skierowali do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pismo z pytaniem o powody niewpuszczenia do Sejmu w poniedziałek licealistów, którzy mieli przypięte znaczki z symbolami m.in. parady równości, czy napisem "Nie dla chaosu w szkole".

W dniach 12-13 czerwca w Sejmie odbywa się finał II Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych, organizowany przez IPN oraz Kancelarię Sejmu RP. Powodem niewpuszczenia gimnazjalistów były noszone przez uczniów przypinki: m.in. parady równości, partii Razem, a także z napisami "Refugees welcome" i "Nie dla chaosu w szkole".

Urszula Augustyn zaapelowała do marszałka Kuchcińskiego, „aby zechciał wyłuszczyć swoje stanowisko i wyjaśnił dlaczego młodych ludzi, którzy mają jakieś poglądy, którzy te poglądy nieobrażające nikogo, wręcz przeciwnie - demonstrujące postawę tolerancji, otwarcia na świat, reprezentują, na teren parlamentu nie wpuszczono".

„To jest dla nas oburzające. Jeśli pojawił się w regulaminie Sejmu jakiś nowy punkt, to mam nadzieję, że pan marszałek w odpowiedzi na pismo parlamentarzystów klubu PO zechce nam ten pogląd wyjaśnić" – mówiła Urszula Augustyn.

Arkadiusz Myrcha podkreślił, że "perfidne ograniczanie praw i swobód obywatelskich staje się już stałym symbolem władzy PiS". "Do Platformy Obywatelskiej napływa wiele zgłoszeń, gdzie aparat państwa PiS nadużywa swojej władzy, ingeruje w życie prywatne polskich obywateli" – dodał.

wł/pap

 


bg Image