Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Dv3FgqfFFTXZ05Q.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/Dv3FgqfFFTXZ05Q.png'
Dv3FgqfFFTXZ05Q.png
Uznawanie zagranicznych praw jazdy oraz zmiany w przepisach dyscyplinarnych dotyczących zawodów medycznych to tylko niektóre kwestie zawarte w projektach, którymi zajmą się posłowie na 38. posiedzeniu Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. czterema projektami ustaw o ogrodach działkowych, a także zasad użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Posłowie podjęli uchwałę w 70. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przez aklamację. Z inicjatywą uczczenia przez Sejm tego wydarzenia wystąpiło Prezydium Sejmu.

Posłowie zajmą się aż czterema projektami dotyczącymi ogrodów działkowych. Projekty powstały, ponieważ w ubiegłym roku Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją 24 przepisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Propozycja Platformy Obywatelskiej zakłada likwidację Polskiego Związku Działkowców, a także zawieranie bezterminowych umów na prowadzenie ogrodów.

Posłowie zajmą się też projektem ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, zgodnie z którym ujednolicone zostaną zasady, sposób użycia oraz rodzaje środków przymusu. Z kolei rządowy projekt zmian w ustawie o urzędzie ministra obrony ma za zadanie ujednolicenie struktur na czas wojny i pokoju.

Sejm wysłucha również informacji w sprawie sytuacji osób starszych i ich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem osób niesamodzielnych, wymagających ustawicznej opieki oraz oceny działań pomocowych państwa na rzecz tej grupy społeczeństwa.

W piątek posłowie wysłuchają informacji dotyczącej sytuacji w Fiat Auto Poland oraz w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Sejmowe głosowania zaplanowano tego dnia na popołudnie. Przewidziano ok. 180 głosowań.

wł/pap

Foto: PAP


bg Image