c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_marzec_2017_31.03.2017_Kierwinski_Witczak_big.png

"PiS miał rządzić słuchając Polaków, a rządzi nieustannie obrażając Polaków. To jest smutna konstatacja rządów PiS-u" - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł Mariusz Witczak. Nawiązał w ten sposób do słów posła PiS Stanisława Pięty, który odnosząc się do protestujących dziś nauczycieli stwierdził w wywiadzie dla jednego z dzienników, że wyrzuciłby "tę czerwoną lumpeninteligencję na pysk". 

"Dziś nauczyciele protestują w trosce o lepsza szkołę. Słowa Pięty są zatrważające i niepokojące" - podkreślił Mariusz Witczak. Zauważył, że ze strony partii rządzącej nauczycieli spotkała "bardzo sroga ocena". Jak dodał, PiS to partia, która "nie akceptuje żadnego innego zachowania, które nie jest preferowane przez program PiS albo wymysły polityków PiS". 

Marcin Kierwiński zaznaczył, że słowa posła PiS nie mogą przejść bez reakcji. "Skierujemy tę sprawę do Komisji Etyki" - zapowiedział. "Nie może być tak, że każdy poseł PiS może każdego obrazić bezkarnie" - dodał. "Komisja etyki musi zająć się tego typu haniebnymi wypowiedziami, bo musi być przywrócona elementarna odpowiedzialność polityków za słowa" - argumentował.

"PiS uważa, że każdy, kto myśli inaczej i nie popiera ślepo Jarosława Kaczyńskiego i jego posłów, może być potraktowany z buta, należy go obrazić i wyszydzić, nikt nie ma prawa do innego zdania i innej oceny. Jedyną słuszną wykładnię może przygotować Komitet Centralny z Nowogrodzkiej" - zasygnalizował.

Zwrócił uwagę, że obecna władza "kompletnie oderwała się od rzeczywistości". "Ta władza obraża obywateli. Wczoraj czy przedwczoraj pan minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak określił referendum w Legionowie jako działanie antyrządowe. Może zaraz dowiemy się, że to był pucz legionowski, albo inne tego typu określenie" - mówił.

"Nie ma zgody, aby politycy partii rządzącej w sposób butny i arogancki obrażali zwykłych ludzi. Nie ma zgody, aby nie brali żadnej odpowiedzialności za własne słowa" - podkreślił.

Zobacz treść wniosku

wł/pap


bg Image