c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_marzec_2017_30.03.2017_Szumilas_Gajewska_big.png

Platforma Obywatelska popiera strajk nauczycieli oraz akcję zbierania podpisów pod referendum edukacyjnym. Posłanki z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Krystyna Szumilas i Kinga Gajewska-Płochocka podkreśliły, że „to minister Anna Zalewska spowodowała chaos, który przyczynił się do tego, że nauczyciele przestali wierzyć, że reforma edukacji jest przemyślana i przygotowana”.

To nie jest pierwszy strajk, pierwszy ruch wykonali rodzice, nie puszczając swoich dzieci do szkoły każdego dziesiątego dnia miesiąca. Reforma została przeprowadzona bez konsultacji społecznych, gimnazja się sprawdziły, potwierdzają to badania.

Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży przypomniała, że jutro strajkować będą nauczyciele. Posłanka zwróciła uwagę, że „to nauczyciele wzięli na swoje barki obronę uczniów przed deformą minister Zalewskiej”. „To oni wiedzą, że ta deforma to chaos, to obniżenie jakości kształcenia, to wielka strata dla polskiej edukacji” - dodała. Minister edukacji w rządzie PO-PSL wyraziła zaniepokojenie, że minister Zalewska odcina się od tej reformy, lekceważy nauczycieli. „To Anna Zalewska jest odpowiedzialny, żeby dzieci w polskich szkołach mogły się uczyć w sposób spokojny, na miarę XXI w. To minister spowodowała chaos, nauczyciele przestali wierzyć, że reforma, jest przemyślana i przygotowana” – mówiła posłanka. Podkreśliła, że „odpowiedzialny minister powinien rozmawiać z nauczycielami”. Jak zauważyła „1 wrzesień 2017 r to będzie dzień chaosu w polskiej szkole”.

„Platforma Obywatelska wspiera referendum edukacyjne jak i strajk nauczycieli. To nie jest pierwszy strajk, pierwszy ruch wykonali rodzice, nie puszczając swoich dzieci do szkoły każdego dziesiątego dnia miesiąca” – mówiła Kinga Gajewska-Płochocka. Dodała, że „reforma została przeprowadzona bez konsultacji społecznych. Posłanka zwróciła również uwagę, że „gimnazja się sprawdziły, potwierdzają to badania np. badania PISA”.


bg Image