29.3.17_Brejza_Konwinski_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie, że złożyli interpelację do premier Beaty Szydło w sprawie działającej od ośmiu miesięcy Polskiej Fundacji Narodowej, która zgromadziła około 100 mln zł publicznych środków i miała zajmować się promowaniem marki Polski na arenie międzynarodowej. 

Fundacja nie ma strony internetowej, nie ma numeru telefonu, a jej adres e-mail funkcjonuje na jednym z bezpłatnych kont internetowych. Zarządzającym fundacją jest radny PiS, który ma niewielkie doświadczenie w zarządzaniu - zarządza Domem Pielgrzyma w Warszawie.

Sekretarz Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska poseł Zbigniew Konwiński przyznał, że "jest potrzebne budowanie dobrego wizerunku Polski i odkłamywanie złego wizerunku polski na arenie międzynarodowej, który funduje rząd PiS". Wyraził jednocześnie obawę, że "żadne publiczne środki nie będą w stanie złego wizerunku Polski zmienić". "Złożyliśmy dzisiaj interpelację w tej sprawie. Zadajemy konkretne pytania: co się z tymi środkami dzieje i kto nimi zarządza?" - wyjaśnił.

Poseł Krzysztof Brejza relacjonował, że dziennikarze dotarli do siedziby fundacji, lecz "nie zastali tam nikogo, nie ma strony internetowej, nie ma numeru telefonu, a mail założony jest na jednym z bezpłatnych kont internetowych". 

"Pytamy premier Beatę Szydło czy członkowie zarządu tej fundacji otrzymywali wynagrodzenia? Na czym polega działalność fundacji?" - poinformował. "100 mln zł to jest ogromna kwota przeznaczona na fundację widmo" - zauważył. Pytał: "czy mamy do czynienia z bankiem PiS-u czy z fundacją, która ma walczyć o dobre imię Polski?". 


bg Image