17.3.17_Neumann_Siemoniak_big.png

"Nie mamy obaw i nie obawiamy się jako PO pokazać lidera Platformy w takim wniosku, który ma pokazać alternatywę dla rządu Beaty Szydło" - powiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska poseł Sławomir Neumann, zapowiadając złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło na początku przyszłego tygodnia. Kandydatem na premiera w składanym wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu będzie przewodniczący Grzegorz Schetyna.

Sławomir Neumann wyjaśnił, że jeszcze w piątek uzasadnienie wniosku ma być przekazane "partnerom" Platformy Obywatelskiej w opozycji, aby mogli się z nim zapoznać.

"Rozmawiać będziemy o tym, żeby poparli ten wniosek na początku przyszłego tygodnia - wtedy zbiera się Sejm, wszyscy są na miejscu. Będziemy proponować takie spotkanie Pawłowi Kukizowi i jego klubowi, Nowoczesnej oraz PSL-owi" - mówił.

"Ogromne doświadczenie państwowe: wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych, marszałek Sejmu, minister spraw zagranicznych. Jest osobą znakomicie przygotowaną do tego, żeby po zwycięskich dla Platformy wyborach objąć tekę prezesa Rady Ministrów i jest absolutnie naturalne, że dziś jest naszym kandydatem na premiera we wniosku o wotum nieufności i że będziemy namawiali (...) naszych przyjaciół, partnerów w opozycji do poparcia jego kandydatury i jego wniosku" - uzasadniał kandydaturę Grzegorza Schetyny wiceprzewodniczący partii, Tomasz Siemoniak.

"PO nie działa tak, jak PiS, gdzie lider PiS Jarosław Kaczyński już dwa razy zasłonił się dublerami - raz prof. Glińskim, drugi raz Beatą Szydło" - zaznaczył.

Tomasz Siemoniak dodał, że przygotowany wniosek wynika z faktu, że obecny rząd jest "zdecydowanie najgorszym rządem po 1989 roku". Jak mówił, jest to "rząd pełen złych ministrów, rząd z panią premier, która nie ma władzy nad tymi ministrami i która reprezentując Polskę w Brukseli musi nieść ciężar tego, że nie jest faktycznym przywódcą w Polsce".

"Każdy dzień funkcjonowania tego rządu jest stratą dla Polski" - przestrzegł.

Zobacz treść wniosku

bg Image