c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_marzec_2017_10.03.2017_Neumann_big.png

Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska wyjaśnił podczas konferencji prasowej w Sejmie, że zapowiedziany wcześniej przez Grzegorza Schetynę „wniosek o wotum nieufności, związany jest z aktywnością premier Beaty Szydło i ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego na arenie europejskiej”. „Rząd skompromitował się i doprowadził do izolacji Polski w Unii Europejskiej” - zaznaczył.

Poseł podkreślił, że swym wnioskiem Platforma Obywatelska wyciąga rękę do prezesa Kaczyńskiego, dając mu szansę wyjść z twarzą wyjść z tej historii i zmienić ludzi, którzy tak nieudolnie wykonywali jego polecenia" - . Dodał, że wniosek o wotum nieufności daje też szansę posłom PiS, żeby "oprzytomnieli i przestali popierać te szkodliwe pomysły, które proponuje rząd pani Beaty Szydło".

"Unia jest zjednoczona poza Polską, to jest coś, co szkodzi polskiej racji stanu, ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej i ośmiesza polską dyplomację" - zauważył Sławomir Neumann.

Polityk wyraził zaniepokojenie, że „przez idiotyczne zachowania rządu PiS, przez niezrozumiałe dla całej Europy zachowania dzisiaj premier Szydło, stracimy jakiekolwiek euro z tych środków, to będzie to wina PiS".

Decyzję premier Szydło o niepodpisaniu wniosków szczytu UE, przewodniczący określił jako "dziecinadę i piaskownicę". "Nie wiem, co oznaczają słowa pani premier Szydło, bo tego nie powiedziała - czy to znaczy, że nie będą brali udziału w kolejnych szczytach? Czy to będzie samoizolacja Polski na arenie międzynarodową?" - pytał podczas konferencji Sławomir Neumann. Zasygnalizował, że taka deklaracja premier Szydło, to pierwszy krok do "wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej".

Grzegorz Schetyna zapowiedział również po posiedzeniu zarządu partii, że w maju zostanie zorganizowana wielka manifestacja w Warszawie. Do udziału w manifestacji Platforma Obywatelska zaprasza „wszystkie środowiska, dla których ważne są wartości europejskie, praworządność, obrona samorządu”.

wł/pap


bg Image