9.3.17_Czerwinski_Gadowski_big.png

"Składamy wniosek do marszałka Sejmu o uzupełnienie porządku obrad przyszłego Sejmu o informację pani premier na temat sytuacji w kopalni Krupiński" - poinformował na konferencji prasowej poseł Andrzej Czerwiński z sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

"Mówiliśmy,że PiS jest nieprzygotowany do nadzorowania nad kopalniami i że obietnice wyborcze były wyłącznie obietnicami a nie decyzjami, które były przygotowane w formie zadań do wypełnienia. Dowodem na to, są również w tej chwili napisy na transparentach związkowców, ludzi zatrudnionych w różnych kopalniach, które cytują zapewnienia pani premier o nie likwidowaniu kopalń, a życie pokazuje, że ta likwidacja następuje krok po kroku" - zwrócił uwagę.

Poseł Krzysztof Gadowski podkreślił ,że Platforma Obywatelska domaga się od premier Beaty Szydło, "aby wstrzymała likwidację kopalni Krupiński, sprawdziła i wyjaśniła dwuznaczną rolę dwóch ministrów odpowiedzialnych za górnictwo ,w jakim kontekście podejmowali oni decyzję związaną z likwidacją tej kopalni".

Zaapelował również, aby "sprawdziła i wyjaśniła sprawę związaną z udziałem inwestora niemieckiego w całym procesie związanym z likwidacją kopalni Krupiński".


bg Image