9.3.17_Kropiwnicki_Urbaniak_big.png

"PiS chce utrącić możliwość postawienia przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego. Chcą przyjąć dziś sprawozdanie Komisji, które będzie mówiło o tym, że postawienie Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu jest niemożliwe" - powiedział na konferencji prasowej wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej poseł Robert Kropiwnicki.

"W momencie, kiedy wszyscy patrzą na Europę, Kaczyński chce się ułaskawić rękami posłów PiS" - zwrócił uwagę. 

"My się z tym nie zgadzamy, będziemy składać wnioski alternatywne, które pokazują, że Jarosław Kaczyński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu" - podkreślił i poinformował, że posiedzenie komisji, na której większość rządowa będzie chciała zamieść sprawy Kaczyńskiego pod dywan odbędzie się o godzinie 17.

Poseł Jarosław Urbaniak wskazał, że "pod przykrywką awantury, którą w Europie wszczął PiS, dzisiaj nie siłą argumentów, nie niezawisłym wyrokiem, tylko liczbą rąk wzniesionych do góry PiS próbuje uniewinnić Jarosława Kaczyńskiego za przestępstwa, które dokonał jako jeden z najważniejszych funkcjonariuszy publicznych w państwie". Zaznaczył, że "były to działania skierowane przeciwko przeciwko konkurencji politycznej PiS-u".


bg Image