24.2.17_Kluzik_Niedziela_Szczyrab_big.png

"Jeżeli minister Jurgiel ma odwagę niszczyć polskie stadniny, ma odwagę oskarżać bezpodstawnie ludzi o to, że są złodziejami, to powinien mieć również odwagę i odrobinę honoru, żeby swoich racji przed sądem bronić, a nie chować się za immunitetem" - powiedziała na konferencji prasowej w Sejmie Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. Poseł odniosła się w ten sposób do decyzji Sejmu, który większością PiS-wską odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego ministrowi rolnictwa Krzysztofowi Jurgielowi. Sprawa dotyczy pozwu, który przeciwko ministrowi złożył w grudniu ubiegłego roku były szef stadniny koni w Janowie Podlaskim Marek Trela.

"Minister Jurgiel nie może chować się dzisiaj za drzewem, którego za chwile nie będzie, bo zostanie wycięte w oparciu o +lex Szyszko+" – mówił Michał Szczerba. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa podkreślił, że tę sprawę powinien rozpatrzyć niezależny i niezawisły sąd.

Joanna Kluzik-Rostkowska zaznaczyła, że minister Jurgiel  powinien pokusić się o jakąś refleksję, ponieważ „oprócz tego, że pomówił szefa stadniny i w tej chwili chowa się za immunitetem, to doprowadził do sytuacji, w której Marek Trela zostawiał tę stadninę, w której kasie było dwa mln zł, a teraz w tej kasie jest minus dwa mln zł".

wł/pap


bg Image