c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2017_styczen_2017_2.01.2016_Schetyna_big.png

"To będzie trudny rok dla rządzących, dla PiS-u, ponieważ - chcę też bardzo wyraźnie powiedzieć - będziemy bardzo twardo walczyć o Polskę praworządną, o szacunek dla konstytucji, dla państwa prawa, dla dokonań i osiągnięć naszego państwa, Polski, ostatnich 27 lat" - powiedział Przewodniczacy Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej przed Sejmem

Dodał, że "dzisiaj z uporem lepszej sprawy prezes Kaczyński, a za nim prawie wszyscy politycy PiS potwierdzają, że wszystko było w porządku, że kworum było, że ustawy przyjęte są legalne - to nie jest prawda".

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił podczas konferencji, że "plenarne posiedzenie Sejmu powinno odbywać się w tej dużej sali". "Jeżeli marszałek Kuchciński będzie miał pomysł na to, żeby znajdować inne miejsca do organizacji sesji plenarnej Sejmu - będziemy tam, bo jesteśmy posłami wybranymi, mamy ważny mandat, który otrzymaliśmy od wyborców" - wskazał.

"Wierzę ciągle w refleksję, że ona przyjdzie i da, czy pozwoli na to, żeby znaleźć miejsce do rozmowy i do znalezienia wspólnej drogi wyjścia z tego kryzysu, bo on jest czymś poważnym dla polskiej demokracji parlamentarnej" - apelował Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że jeżeli nie będzie przełomu w sprawie kryzysu parlamentarnego, to posłowie Platformy Obywatelskiej "pozostaną na sali plenarnej i będą trwać na straży praworządności parlamentarnej demokracji i konstytucji". "To są wielkie rzeczy, to są instytucje Polski niepodległej, polskiej tożsamości, polskiej racji stanu i polskiej wolności i nie możemy ich zostawić" - podkreślił Grzegorz Schetyna.

"Zwróciłem się do prezydenta Andrzeja Dudy, by zwrócił się do marszałka Kuchcińskiego o ujawnienie wszystkich zapisów z kamer w Sali Kolumnowej, żeby cała Polska, żeby pan prezydent, a także wszyscy Polacy mogli zobaczyć, czy było 16 grudnia w godzinach popołudniowych kworum na tej sali i czy to spotkanie, to zgromadzenie, które tam miało miejsce, można nazwać sesją plenarną Sejmu RP" - zaznaczył Przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

wł/pap


bg Image