14.12.16_Arlukowicz_Gawlowski_Lenartowicz_big.png

"Platforma Obywatelska zdecydowanie sprzeciwia się, tak jak i wszystkie organizacje pozarządowe, tak jak i samorządy województw barbarzyńskiemu rozmontowywaniu tego, czego żeśmy się dorobili. Środowisko jest takim samym dorobkiem Polaków jak ich wolność i dysponowaniem tym środowiskiem" - podkreśliła szefowa Gabinetu Środowiska Platformy Obywatelskiej, posłanka Gabriela Lenartowicz na konferencji prasowej w Sejmie.

"Mówimy zdecydowane +nie+, wspieramy organizacje pozarządowe" - zadeklarowała, odnosząc się do planów PiS dotyczących zmian w ochronie środowiska. Chodzi m.in. o dwa projekty PiS ustaw: Prawo o ochronie przyrody, nowelizacji ustawy o ochronie środowiska oraz zmian w prawie łowieckim.

Przewodniczący sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Stanisław Gawłowski przestrzegł, że nowe Prawo łowieckie "bardzo poważnie zagraża funkcjonowaniu samorządów województw". "Ta ustawa może przyczynić się do bankructwa tychże, dlatego że nakłada inny obowiązek wypłaty odszkodowań z tytułu wyznaczania obwodów łowieckich" - mówił.

wł/pap

 

 

 


bg Image