c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_grudzien_2016_7.12.2016_Florek_Rulewski_big.png

Senatorowie Platformy Obywatelskiej poinformowali podczas konferencji prasowej, że zgłoszą poprawki do ustawy o zgromadzeniach. "Ustawa jest zła, ponieważ ogranicza drastycznie prawo do zgromadzeń. Nikt z nas nie podniesie za tym ręki” – powiedział senator Piotr Florek z Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej.

„Trwa dewastacja państwa przez Prawo i Sprawiedliwość. Ustawa o zgromadzeniach ogranicza prawa obywatelskie. Musimy się jej mocno przeciwstawić” – podkreślił parlamentarzysta.

Senator Jan Rulewski, wiceprzewodniczący Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zapowiedział, że ustawa „to olejne ogniwo zabierania lub ograniczania praw obywatelskich, które były do tej pory realizowane w Polsce”. „Władza nie może być alternatywą dla obywateli, bo to prawo przysługuje obywatelom” - dodał. Jan Rulewski zapowiedział, że senatorowie Platformy Obywatelskiej zrobią wszystko by uratować tę ustawę przed haniebnym głosowaniem.

„To ustawa, która powinna być odrzucona w całości, ale będziemy starali się poprawić tę ustawę” – mówił Piotr Florek. Główne zarzuty, które senatorowie dostrzegają w ustawie to stawianie władzy przed obywatelami oraz wprowadzenie nowy sposób podejmowania decyzji o zgromadzeniach, których do tej pory nigdy nie było.


bg Image