c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_grudzien_2016_6.12.2016_Kierwinski_Witczak_Krol_big.png

„Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych powinna zbadać sprawę powrotu rządowej delegacji z Londynu” – powiedział poseł Marcin Kierwiński. Zaznaczył, że tą kwestią powinna się zająć również prokuratura.

Poseł Mariusz Witczak zwrócił uwagę, że „bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jest zagrożone”. „Gołym okiem widać, że państwo polskie, pod rządami PiS nie działa. Rządzący robią sobie kabaret z bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie” – dodał.

„Kancelaria Prezesa Rady Ministrów pod rządami minister Beaty Kempy funkcjonuje nieudolnie” – podkreślił Wojciech Król. Zapewnił, że urzędnicy powinni znać procedury dotyczące lotów. "Minister Kempa swoimi wypowiedziami potwierdza, że nie zna procedur, powołuje się np. na cywilną instrukcję HEAD, o której słyszała ona sama" – zauważył poseł. Wojciech Król poinformował, że nie wyklucza, że Platforma Obywatelska złoży wniosek, aby sprawą zajęła się sejmowa komisja obrony, lub komisja administracji i spraw wewnętrznych. "Ten, kto przygotowuje lot, sprowadził poważne niebezpieczeństwo na najważniejsze osoby w państwie" - tłumaczył.

„Najsmutniejsze jest to, że PiS nie wyciąga wniosków. Od wczoraj słyszymy, że wszystko było zgodnie z instrukcjami - a nie było” – mówił Marcin Kierwiński. Przypomniał, że „jedyną instrukcją HEAD, jaka obowiązuje w państwie polskim, jest instrukcja wojskowa”. "Najważniejsi urzędnicy państwowi nie znają polskich procedur, nie znają polskiego prawa, nie ma w nich chęci, aby wyciągnąć wnioski z tego, co stało się w Londynie" - dodał.

wł/pap


bg Image