c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_grudzien_2016_5.12.2016_Siemoniak_Tomczyk_Mroczek_big.png

„To był czarny rok dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza to resort skandali, niekompetencji zaniechań i demolowania bezpieczeństwa” – powiedział poseł Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Gabinetu Cieni podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł podkreślił, że „Minister Antoni Macierewicz to człowiek, który czego się nie dotknie, to zepsuje. Dowiódł to już wielokrotnie. Podczas minionego roku sprawowania swojej funkcji zdemolował polską armię i bezpieczeństwo w kraju”. Tomasz Siemoniak przypomniał, że już w kampanii wyborczej premier Beata Szydło oszukała Polaków zapowiadając, że ministrem obrony będzie Jarosław Gowin.

„Kompromitujące działania ministra Macierewicza odbiły się szerokim echem w Europie i na świecie – podkreślił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Zauważył, że Antoni Macierewicz „jest pierwszym ministrem obrony po 1989 roku, który brutalnie złamał konsensus polskiej klasy politycznej, wokół spraw bezpieczeństwa”. Tomasz Siemoniak zwrócił również uwagę, że „symbolem rządów PiS - rządów arogancji, niekompetencji i oszukiwania - jest Bartłomiej Misiewicz, który miał być zawieszony, a nadal aktywnie działa w MON”.

Innym symbolem kompromitujących działań w MON jest projekt Wojsk Obrony Terytorialnej, który „zahamuje rozwój i modernizację polskich sił zbrojnych”. „To zasłona dymna przed niekompetencją i szkodnictwem” – zasygnalizował Czesław Mroczek, wiceszef Gabinetu Cieni. „Ponad to Antoni Macierewicz ośmieszył premier polskiego rządu, kiedy na naszych oczach upadł projekt zakupu śmigłowców w Mielcu i Świdniku. Kwestia śmigłowców pokazuje, jak resort obrony jest niekompetentny i jak szkodliwe decyzje podejmuje" – powiedział Czesław Mroczek.

wł/pap


bg Image