c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_grudzien_2016_2.12.2016_Grabiec_rzecznicy_big.png

Rzecznicy prasowi klubów parlamentarnych opozycji, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15 zaapelowali wspólnie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o nieograniczanie dostępu do Sejmu dziennikarzom. Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej poinformował, że rzecznicy przygotowali petycję w tej sprawie skierowaną do marszałka Sejmu, pod którą rozpoczęli zbiórkę podpisów wśród posłów oraz dziennikarzy.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec wyjaśnił, że „apel jest odpowiedzią na planowane przez marszałka zmiany zasad pracy dziennikarzy w Sejmie. "Występujemy ze stanowczym apelem sprzeciwu wobec planów marszałka Kuchcińskiego" – podkreślił. Poseł poinformował, że rzecznicy wszystkich klubów opozycyjnych oczekują, że "Marek Kuchciński wycofa się ze swoich decyzji i pozwoli w sposób otwarty, transparentny relacjonować dziennikarzom to, co się dzieje w Sejmie".

Autorzy lisku skierowanego do marszałka podkreślili, że „od 1989 roku polski Sejm jest symbolem wolności, dialogu i debaty o najważniejszych dla Polski sprawach. Zaś obecność dziennikarzy różnych redakcji w parlamencie – jednym z gwarantów wolności słowa i dostępu obywateli do informacji publicznej”. 

wł/pap


bg Image