c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_grudzien_2016_1.12.2016_Tomczyk_Pomaska_Nitras_big.png

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zaapelowali podczas briefingu prasowego o zwołanie utajnionego posiedzenia Komisji Obrony Narodowej. Swój wniosek uzasadnili niewystarczającą odpowiedzią Ministerstwa Obrony Narodowej na ich pytania w kwestii sprzedaży Rosji przez Egipt okrętów mistral.

Agnieszka Pomaska przypomniała, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz stwierdził publicznie, że Rosja kupiła od Egiptu mistrale, w związku z czym Platforma Obywatelska złożyła interpelację do ministra o udzielenie odpowiedzi na ten temat. "Nie ukrywamy, że jesteśmy tą odpowiedzią mocno zaskoczeni - odpowiedź na interpelację to jest dosłownie jedno zdanie" – poinformowała posłanka.

„Antoni Macierewicz niszczy wiarygodność Polski. To sytuacja wyjątkowo niebezpieczna i wymaga reakcji rządu” – podkreślił Sławomir Nitras. Poseł zwrócił ponad to uwagę, że MON w swojej odpowiedzi nie zaprzecza, że posiada informację na temat sprzedaży mistrali Rosji przez Egipt. "Pan minister w tym jednym zdaniu zawarł stwierdzenie dosyć istotne, on potwierdza fakt, że ma informacje o tym, bo pisze, że nie może nam ujawnić źródeł, ale potwierdza fakt zawarcia transakcji między Rosją a Egiptem" – zauważył poseł.

Z kolei Cezary Tomczyk ocenił, że tą odpowiedzią MON wróciło do sprawy mistrali "z wielkim hukiem". "Nie może być tak, że minister obrony narodowej z mównicy posługuje się jakąś informacją pochodzą od rosyjskiego +trolla+, że prezydent Francji odwołuje w Polsce wizytę, że minister obrony narodowej Francji mówi, że jego polski kolega jest niewiarygodny i posługuje się nieprawdą" – zaznaczył poseł. Dodał, że jeżeli Antoni Macierewicz ma informacje o sprzedaży mistrali, to musi je ujawnić.

wł/pap


bg Image