c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_listopad_2016_30.11.2016_Trzaskowski_Arlukowicz_big.png

Posłowie z Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska – Bartosz Arłukowicz i Rafał Trzaskowski – zaapelowali do premier Beaty Szydło o udzielenie informacji w sprawie dymisji wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya. Parlamentarzyści oczekują informacji, „kto go rekomendował, jak był weryfikowany”, a także „co robił minister przez tyle tygodni, jeśli jego współpracownikiem był - być może - współpracownik obcych służb”.

„Dymisja Greya pokazuje, jak nieudolny jest rząd PiS i jak wielkie sprawia zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski” – podkreślił podczas konferencji prasowej Bartosz Arłukowicz. Poinformował, że Platforma Obywatelska domaga się również od premier wyjaśnienia, „dlaczego informacje dotyczące rzekomej współpracy Greya z amerykańskimi służbami wypłynęły dopiero teraz”.

„Zamieszanie wokół ministra Greya to efekt kolejnej wpadki służb, którymi zarządza PiS - do urzędu dopuszczono osobę bez weryfikacji” – zwrócił uwagę Rafał Trzaskowski. Poseł zadał również pytanie kto mu rekomendował Roberta Greya na do tak kluczowego resortu. Rafał Trzaskowski mówił również, że pojawiła się informacja o tym, że „żona byłego wiceministra jest zatrudniona w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, więc to również wymaga wyjaśnień”. "W tym momencie same nasuwają się pytania o przetargi: czy minister Macierewicz miał coś wspólnego z zatrudnieniem tych dwóch osób, czy przypadkiem ostatnia wolta z przetargiem na śmigłowiec, wypowiedzenie umowy z naszymi europejskimi sojusznikami po to, żeby kupować śmigłowce od Amerykanów bez przetargu - czy te sprawy były ze sobą powiązane?" – dodał.

wł/pap


bg Image