c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_listopad_2016_28.11.2016_Kleina_Grabiec_big.png

Kazimierz Kleina, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych poinformował podczas konferencji prasowej, że Platforma Obywatelska na dzisiejszym posiedzeniu Senatu złoży poprawkę podnoszącą kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł, czyli zgodnie z postanowieniem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 października 2015 roku.

Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej, powiedział, że podczas dzisiejszych obrad Senatu zapadnie decyzja, o tym jakie podatki będą płacili Polacy w przyszłym roku, a „kształt poprawki zapowiedzianej przez ministra Morawieckiego w sprawie kwoty wolnej od podatku do tej pory nie został przedstawiony senatorom”. „Na 2,5 godziny przed posiedzeniem senatorowie nie znają projektu ustawy o kwocie wolnej od podatku zapowiadanego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ponieważ nie przyszedł on jeszcze z ministerstwa” – zwrócił uwagę senator Kleina.

„Rząd sam nie umie ustalić wspólnej wersji projektu ustawy, ponieważ propozycja wicepremiera Morawieckiego komplikuje system podatkowy” – podkreślił Jan Grabiec. Poseł zaapelował do rządu Prawa i Sprawiedliwości o wypełnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz spełnienie własnej obietnicy wyborczej w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku.


bg Image