c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_listopad_2016_25.11.2016_Halicki_Brejza_big.png

Platforma Obywatelska złożyła wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie domniemanych nieprawidłowości w finansowaniu Solidarnej Polski, a także zwróciła się do przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości, by poszerzyć obrady o informację o finansowaniu partii Zbigniewa Ziobro.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki poinformował podczas konferencji prasowej w Sejmie, że premier Beata Szydło również nie odpowiedziała na pytanie co ze Zbigniewem Ziobro, ponieważ „oczywiste jest, że już nie powinien być ministrem”.

„Afera Ziobry przybiera coraz szerszy wymiar, jest aferą międzynarodową (...) nie było jeszcze takiego przypadku, żeby minister sprawiedliwości był podejrzewany o defraudację środków europejskich" – podkreślił. Andrzej Halicki zwrócił uwagę, że media w Europie piszą o podejrzeniu defraudacji środków PE przez Solidarną Polskę. Poseł przypomniał, że Platforma Obywatelska zwróciła się już do prokuratury z wnioskiem formalnym w tej sprawie.

Krzysztof Brejza, minister sprawiedliwości w Gabinecie Cieni zasygnalizował z kolei, że z internetu znikają filmy i zdjęcia z konferencji Solidarnej Polski. „Czy tak się zachowują osoby, które nie mają nic do ukrycia?” – pytał poseł. Zauważył, że sytuacja jest niebywała. „Mowa o wpłacaniu setek tys. na partię Ziobro przez rodziny i znajomych polityków” – tłumaczył.

Zobacz treść wniosku

wł/pap


bg Image