c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_listopad_2016_23.11.2016_Schetyna_Siemoniak_big.png

Dziś w ramach spotkania „Obywatelskie Podlaskie” parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkają się z mieszkańcami, aby porozmawiać o tematach szczególnie ważnych dla Polaków mieszkających na tych terenie województwa podlaskiego.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej poinformował, że poruszone zostaną tematy „reformy edukacji, zamachu na samorządność i na samorządowców”. „Będziemy też bardzo wyraźnie mówić o słowach jednej z posłanek PiS, która chce osoby innego wyznania, deportować z naszego kraju". Wyjaśnił, że region podlaski zamieszkują polscy Tatarzy, dlatego „szczególnie tam to musi bardzo wyraźnie wybrzmieć, że jesteśmy dumni, że tworzą tę społeczność tradycyjną, historyczną, ważną dla historii Rzeczpospolitej od wieków, od I Rzeczpospolitej. „Żadna głupia wypowiedź tego nie zmieni, że powinni czuć się w swojej tożsamości Polakami i powinni być z tego dumni tak, jak my jesteśmy dumni, że są naszymi rodakami i przez setki lat przy historii Rzeczpospolitej trwają" - dodał.

Grzegorz Schetyna zapowiedział również, że w czwartek odbędzie się spotkanie inaugurujące pracę Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, a w niedzielę gabinet rozpocznie recenzowanie aktywności rządu Beaty Szydło. „W ramach Gabinetu Cieni będziemy tworzyć otwarte zespoły i zapraszać do współpracy ekspertów, eurodeputowanych i samorządowców” – wyjaśnił przewodniczący. Zaznaczył, że do świąt każdy z ministrów – cieni przedstawi podsumowanie działalności odpowiednika w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

wł/pap


bg Image