20.10.16_Neumann_big.png

„Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska złoży jutro wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie przetargu na śmigłowce” – zapowiedział Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Platforma Obywatelska podczas briefingu prasowego w Sejmie.

Sławomir Neumann wyjaśnił, że chce uzyskać informację od ministra Antoniego Macierewicza dlaczego chciał kupić nieuzbrojony helikopter nie stosując się do procedur przetargowych. Zwrócił uwagę, że debata nad informacją w sprawie działań rządu w tej sprawie, nie dostarczyła posłom wystarczających odpowiedzi.

„Chcieliśmy wiedzieć dlaczego pierwszy przetarg został unieważniony, bez oglądania się na miejsca pracy w Polsce. Pytaliśmy także o związki między Antonim Macierewiczem a amerykańskim lobbystą D'Amato. Wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi” – mówił Sławomir Neumann.

Przewodniczący Klubu PO zauważył, że przede wszystkim minister obrony nie wyjaśnił, „kiedy polska armia otrzyma śmigłowce bojowe, kiedy polscy żołnierze i lotnicy będą mogli korzystać z bezpiecznych, uzbrojonych śmigłowców”.

wł/pap


bg Image