20.10.16_Janyska_Nykiej_Sowa_big.png

„Platforma Obywatelska wraz z innymi opozycyjnymi ugrupowaniami złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji gospodarki i rozwoju poświęconego Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego - poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej.

„Ogólniki, pustosłowia i brak konkretów - to efekt dzisiejszego omawiania pakietu dla przedsiębiorców autorstwa ministra Morawieckiego” – powiedziała poseł Mirosława Nykiel, wiceprzewodnicząca Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Marek Sowa wyjaśnił, że posłowie oczekują, że będą mogli przeprowadzić nieograniczoną debatę a także uzyskać więcej szczegółowych informacji temat tzw. Planu Morawieckiego. „Jest to niezbędne, ponieważ w trakcie dyskusji na temat Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, podczas Komisji gospodarki i rozwoju, posłowie PiS ograniczyli dyskusje i mówili jedynie ogólnikami” - dodał. Poseł zasygnalizował, że dyskusja na temat strategii była tylko fikcją i polegała na prezentacji slajdów zawierających ogólnie dobrze brzmiące hasła, ale nie poparte żadnymi konkretami.

Mirosława Nykiel zwróciła uwagę, że „w gospodarce dzieje się źle”. Przypomniała, że z Giełdy Papierów Wartościowych wyparowało 70 mld zł, spadła dynamika inwestycji, a w budżecie zaplanowano rekordowy 60-miliardowy deficyt.

Maria Janyska przypomniała, że „mikro i mali przedsiębiorcy wciąż czekają na informację o warunkach działalności finansowej i podatkowej”. „W szumie medialnym dotyczącym jednolitego podatku i likwidacji liniowego podatku potrzeba konkretnych informacji dla przedsiębiorców” – zaznaczyła posłanka.

wł/pap


bg Image