19.10.16_Cichon_Leszczyna_big.png

"Projekt budżetu na 2017 rok przedstawiony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego to budżet podwyższonego ryzyka i krok w kierunku realizacji hasła "Polska w ruinie" - powiedział podczas debaty budżetowej poseł Janusz Cichoń z Komisji Finansów Publicznych.

„Słuchając wicepremiera Morawieckiego można odnieść wrażenie, że Polacy marzą tylko o tym, by płacić więcej podatków” – mówiła poseł Izabela Leszczyna z Komisji Finansów Publicznych. Poseł zwróciła uwagę, że w budżecie na 2017 rok przewidziane jest, że będziemy płacić wyższe podatki, gospodarka rozwija się dobrze, a deficyt i tak zapisany jest na najwyższym możliwym poziomie.

„Mądry rząd w czasie rozwoju gospodarczego planuje jak najniższy deficyt, by w trudnym czasie mieć poduszkę bezpieczeństwa. Populistyczny rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zostawia sobie żadnych instrumentów na trudny czas” – zwróciła uwagę była wiceminister finansów.

Izabela Leszczyna wyraziła zaniepokojenie z powodu spadku poziomu inwestycji w Polsce zauważając, że „rząd PiS przejada pieniądze zamiast je inwestować”. „Czeka nas podatników trudy rok. Wbrew deklaracjom PiS-u nie będzie waloryzacji kwoty wolnej. Zapłacimy też większy PIT – zaalarmował poseł Janusz Cichoń.

wł/pap


bg Image