c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_wrzesien_2016_26.09.2016_Grabiec_big.png

„Platforma Obywatelska złoży protest do KRRiT i Rady Etyki Mediów domagając się zbadania i wyjaśnienia okoliczności manipulacji jakich dopuściły się „Wiadomości” w ramach materiału relacjonującego marsz Komitetu Obrony Demokracji” – powiedział rzecznik prasowy Jan Grabiec.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł zaprezentował fragment nagrania, podczas którego pokazane zostało zdjęcie liderów Platformy z sobotniego marszu, które na Twitterze umieścił jeden z użytkowników, dodając obraźliwy komentarz: "jeb... PiS!! Kaczor Hitler!!!". Dla porównania Jan Grabiec pokazał oryginalny post ze zdjęciem Grzegorza Schetyny, Ewy Kopacz, Sławomira Neumanna i Tomasza Siemoniaka z komentarzem "Jesteśmy razem przed TK".

„To sprzeczne z obiektywizmem i rzetelnością dziennikarską. Sposób relacjonowania działalności opozycji przez flagowy program informacyjny TVP jest bulwersujący” – podkreślił rzecznik prasowy. Jan Grabiec godząca w dobre imię Platformy Obywatelskiej i jej liderów

„Żądamy przeprosin, oczekujemy od TVP podstawowej rzetelności” – poinformował poseł. Platforma Obywatelska wystosowała do Telewizji Publicznej wniosek o sprostowanie, jednak niedzielne wydanie zostało wyemitowane bez jakiegokolwiek komentarza. Jan Grabiec zapowiedział, że złoży protest do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Etyki Mediów. „To skandaliczna manipulacja, sprzeczna z zasadami rzetelności dziennikarskiej, obiektywizmu, godząca w dobre imię Platformy Obywatelskiej i jej liderów" – tłumaczył poseł.

wł/pap


bg Image