c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_sierpien_2016_1.09.2016_Kluzik_Szumilas_Wielichowska_big.png

- 1 września 2016 rok to data, która w historii edukacji zostanie zapamiętana jako moment wielkiego chaosu i niepewności polskiej szkoły – powiedziała podczas konferencji prasowej poseł Joanna Kluzik-Rostkowska, w odniesieniu do zmian w edukacji, które planuje wprowadzić rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł zwróciła uwagę, że „PiS zamiast prowadzić polską edukację przez XXI wiek, żeby w przyszłości była przynajmniej tak samo dobra, jak jest w tej chwili, funduje nam sentymentalny powrót do przeszłości i wielki chaos”. Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała, że Platforma Obywatelska nie będzie obojętna wobec tej sytuacji, ponieważ propozycje PiS są kompletnie pozbawione wyobraźni. Będziemy działać”.

Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że w 2017 roku zlikwiduje gimnazja. Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji zwróciła uwagę, na fakt, że nauczyciele nie wiedzą jak będzie wyglądać szkoła po 1 września 2017 roku, nie wiedza w jakiej szkole będą uczyć i czy będą mieli prace. Jak zaznaczyła, rodzic dziecka z szóstej klasy nie wie, czy jego dziecko będzie kontynuowało naukę w szkole podstawowej, w której w tej chwili się uczy, bez pracowni chemicznej czy komputerowej. Przez rok samorządy przecież nie doposażą szkoły podstawowej w pomoce naukowe" – dodała.

Monika Wielichowska poinformowała, że 4 września Platforma Obywatelska zorganizuje we Wrocławiu konwencję edukacyjną, podczas której przedstawi stanowisko w sprawie proponowanych przez PiS zmian w systemie edukacji.

wł/pap


bg Image