c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_15.07.2016_Schetyna_big.png

- Jesteśmy myślami i emocjami z rodzinami ofiar zamachu w Nicei - powiedział podczas briefingu prasowego we Wrocławiu Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna zauważył, że to, co zdarzyło się w Nicei, "po raz kolejny pokazuje, że zło, terroryzm, nienawiść potrafią zabijać tak strasznie, w tak drastyczny sposób". - Wolny świat, Europa, wszyscy wolni ludzie powinni być razem przeciwko terroryzmowi, przeciwko śmierci, przeciwko tym strasznym obrazom – podkreślił.

Przewodniczący zwrócił uwagę na to, jak bardzo istotna jest kwestia skutecznej współpracy i solidarnej walki z niebezpieczeństwem terroryzmu. - To dzisiaj jest największe wyzwanie dla wolnego świata – dodał.

- Chcę podkreślić, jak bardzo bliskie są nam rodziny ofiar tych wszystkich, którzy chcieli wczoraj świętować 14 lipca, święto narodowe Francji, i znaleźli na bulwarze Anglików w Nicei swoją śmierć – zaznaczył Grzegorz Schetyna. Niech żyje Francja – zaapelował.

Odpowiadając na pytanie o kwestię bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży przewodniczący przypomniał, że jeszcze kilka dni temu podczas Euro 2016 do Francji przyjechało wielu kibiców i pomimo dużego zagrożenia terroryzmem, nie doszło do żadnych ekscesów. - Jeśli teraz dochodzi do tak drastycznego zamachu w tym miejscu, to oznacza, że terroryści mogą zaatakować wszędzie i wszystkich. To jest oczywiście dla nas wielkie wyzwanie w związku z wydarzeniami, które będą w Polsce. To może dotyczyć wszystkich, każdego miejsca i każdego z nas – wyjaśnił Grzegorz Schetyna.

wł/pap


bg Image