c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_14.07.2016_Halicki_Augustyn_big.png

Platforma Obywatelska zapowiedziała utworzenie Komitetu Obrony Przyrody, płaszczyznę współpracy z organizacjami międzynarodowymi, w ramach której będzie chronić środowisko naturalne przed działaniami ministra środowiska Jana Szyszki.

- Wygląda na to, że obecnie musimy chronić środowisko przed ministrem środowiska – powiedziała podczas konferencji prasowej w Sejmie Urszula Augustyn. Poseł wyraziła zaniepokojenie, że Jan Szyszko, „minister, który powinien dbać o środowisko, walczy o usunięcie Puszczy Białowieskiej z listy UNESCO”.

Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Platforma Obywatelska, zwrócił uwagę, że minister Szyszko jest znany w Europie z tego, że próbuje ingerować w jedyny pierwotny las w Europie - w Puszcze Białowieska. - Te działania zasługują na mocny opór społeczny – dodał.

Poseł podkreślił, że działaniom ministra Szyszki trzeba się stanowczo przeciwstawić - będziemy bronić lasów, parków narodowych, praw zwierząt. - Tak jak Komitet Obrony Demokracji broni demokracji, którą łamie PiS tak Platforma Obywatelska, we współpracy z organizacjami pozarządowymi chce chronić przyrody i utworzyć Komitetu Obrony Przyrody - wyjaśnił Andrzej Halicki.


bg Image