c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_14.07.2016_Brejza_Witczak_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza i Mariusz Witczak, zaapelowali do ministra - koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, aby w trybie pilnym zbadał zlecenie na ochronę dworców podczas Światowych Dni Młodzieży. Zlecenie dostała firma, którą kieruje wspólnik w interesach szefów: BOR i Agencji Wywiadu.

- Zabezpieczeniem antyterrorystycznym kolei zajmie się firma, we władzach której zasiada osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością – zauważył Krzysztof Brejza. Poseł zwrócił uwagę, że firma bez przetargu dostała zlecenie na zabezpieczenie polskich dworców i kolei na kwotę 2 mln zł. Nie sposób jednak uzyskać adresu, ani numeru telefonu do firmy. - To niebezpieczna, niedopuszczalna sytuacja, w dodatku bardzo niejasna, dlatego powinna być jak najszybciej wyjaśniona - dodał.

- Żądamy, aby koordynator służb specjalnych zbadał kontrakt na ochronę dworców w czasie Światowych Dni Młodzieży w trybie pilnym, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna – poinformował Mariusz Witczak. Poseł wyraził zaniepokojenie, że zachodzi głębokie podejrzenie niejasnych relacji towarzysko-biznesowych pomiędzy politykami PiS, zarządem PKP, obecnym szefem BOR i szefem Agencji Wywiadu, a biznesmenem, który wygrał kontrakt"

wł/pap


bg Image