c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_12.07.2016_Witczak_Kierwinski_big.png

PiS złożył projekt zmiany ustawy Prawo Lotnicze. PiS chce zlikwidować niezależność Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych – zasygnalizowali podczas konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej, Mariusz Witczak i Marcin Kierwiński.

Propozycja PiS przewiduje wygaszenie stosunków pracy z członkami Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, jeżeli nie zostaną oni powołani na członków komisji w trybie określonym nowymi przepisami. 

- Problemem dla PiS jest niezależność Komisji Badania Wypadków Lotniczych – powiedział Mariusz Witczak. Zwrócił uwagę, że Antoniemu Macierewiczowi zależy, by jego wizja katastrofy smoleńskiej była obowiązująca - a na to nie pozwoliliby prawdziwi eksperci.

Mariusz Witczak zauważył, że „Antoni Macierewicz traktuje politykę smoleńską jako mit założycielski Prawa i Sprawiedliwości, dlatego zrobi wszystko, żeby jego wizja rozstrzygnięć w sprawie katastrofy smoleńskiej stała się obowiązującym dokumentem”.

- Ten projekt to zemsta na ludziach, którzy pracowali w komisji Millera i w sposób rzetelny i fachowy wyjaśniali katastrofę – zaznaczył Marcin Kierwiński. Poseł tłumaczył, że celem ustawy jest „odwołanie obecnych członków Komisji i powołanie nowych, bliżej związanych z PiS. - Boimy się, że będą to ci pseudoeksperci, którzy teraz pracują w tzw. podkomisji Antoniego Macierewicza – dodał.

Marcin Kierwiński przypomniał, że Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych „ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu lotniczego w Polsce. - PiS chce je narażać tylko po to, by przejąć kolejną instytucję i by nic nie stało na przeszkodzie niesprawdzonych teorii Macierewicza i jego pseudoekspertów – podkreślił poseł.

wł/pap

 


bg Image