c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_5.07.2016_Niesiolowski_big.png

- Antoni Macierewicz nie powinien reprezentować Polski na szczycie NATO w Warszawie – powiedział poseł Stefan Niesiołowski przed głosowaniem nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Ministra Obrony Narodowej.

Wniosek o odwołanie Antoniego Macierewicza złożyła Platforma Obywatelska. Powodem do złożenia wniosku jest fakty, że minister wykorzystuje resort obrony do walki politycznej, osłabiając jednocześnie jego pozycję oraz obniżając poczucie bezpieczeństwa obywateli.

W ocenie Stefana Niesiołowskiego Minister Obrony Narodowej jest "jednym z najbardziej szkodliwych i nieodpowiedzialnych ludzi i nie powinien pełnić funkcji ministra". - Dla dobra Polski, NATO i demokracji w Europie Antoni Macierewicz nie powinien reprezentować Polski na szczycie NATO – wyjaśnił poseł argumentując wniosek.

- Antoni Macierewicz podejmuje działania, które można określić fałszowaniem historii. Minister szantażuje samorządy, żeby na różnych uroczystościach z udziałem wojska był czytany apel poległych w Smoleńsku – zwrócił uwagę poseł.

Stefan Niesiołowski przypomniał, że w przeszłości Antoni Macierewicz „był czołowym ideologiem lustracji.” Zaznaczył, że „Antoni Macierewicz istnieje na scenie politycznej„od 20 lat dzięki lustracji, której stał się grabarzem”.

Tomasz Siemoniak, Minister Obrony Narodowej w latach 2011-2015, zasygnalizował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości ulega własnej propagandzie na temat szczytu NATO i wmawia wszystkim, że „decyzje, które zapadną na szczycie, które są już przesądzone o tysiącu żołnierzy, batalionowej grupie rotacyjnej, to jest kopernikański przełom”.

- Jeszcze przed objęciem resortu obrony przez Antoniego Macierewicza zapadły decyzje o tarczy antyrakietowej w Redzikowie, stałej obecności amerykańskich sił powietrznych w Łasku, a od roku 2014, czyli od wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, na polskich poligonach odbyły się ćwiczenia tysięcy żołnierzy – zauważył Tomasz Siemoniak. - Świat się nie zaczął od momentu, kiedy swoją funkcję objął minister Antoni Macierewicz – dodał.

wł/pap


bg Image