c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_5.07.2016_Brejza_Wjcik_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza i Marek Wójcik zaapelowali do Mariusza Błaszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji by przerosił gdańskich policjantów za krytyczne słowa pod ich adresem jakie padły po zatrzymaniu w maju Marii Kołakowskiej, córki radnej z Prawa i Sprawiedliwości.

- Reakcja i słowa Błaszczaka po zatrzymaniu Kołakowskiej było działaniem w interesie koleżanki partyjnej – podkreślił podczas konferencji prasowej Krzysztof Brejza. Poseł zwrócił uwagę, że za Mariusz Błaszczak powinien przeprosić za swoje słowa, ponieważ jako szef MSWiA „powinien być dla nich autorytetem oraz pierwszym ministrem, który ich broni, a nie oskarża niesłusznie i podważa ich autorytet”.

Poseł Marek Wójcik zauważył, że słowa Mariusza Błaszczaka „odbiły się szerokim echem wśród funkcjonariuszy”. - Minister, którego zadaniem jest nadzorowanie pracy służb, ale także obrona w sytuacji, w której ich dobre imię jest zagrożone, albo milczy, albo wypowiada się w taki sposób, który szkaluje nie tylko interweniujących funkcjonariuszy, ale całej służby - argumentował poseł. Marek Wójcik wyraził zaniepokojenie, że funkcjonariusze mogą czuć, że nie mają wsparcia ze strony ministra.

Posłowie poinformowali, że zwrócą się do Ministra SWiA o przekazanie protokołów z kontroli w sprawie zatrzymania Marii Kołakowskiej, córki radnej PiS, by mogła się z mini zapoznać sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Marek Wójcik tłumaczył wniosek chęcią obrony policji tak by więcej nie stawała się ofiarą politycznych wypowiedzi ministra Błaszczaka.

wł/pap


bg Image