17.5.16_Schetyna_big.png

- Nic się takiego nie zmieniło, nie ma publikacji wyroku TK, nie słyszeliśmy też, żeby w ostatnich minutach prezydent Duda przyjął ślubowanie od trzech sędziów, więc nie idziemy na to spotkanie - powiedział na briefingu prasowym przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, nawiązując do spotkania w sprawie sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

Dodał, że nie chce uczestniczyć w "kiepskim teatrze prezesa Kaczyńskiego", a we wtorek jest "następna tego odsłona". Udział w spotkaniu biorą: prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i przedstawiciel partii KORWiN.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że Platforma Obywatelska wtorkowe rozmowy u marszałka Sejmu traktuje jako odpowiedź na sobotnią propozycję spotkania organizowanego przez trzy kluby opozycyjne: PO, PSL i Nowoczesną. "Dzisiaj nawet i ta prośba Pawła Kukiza, żeby spotkanie ujawnić, żeby się odbyło przy kamerach, w obecności mediów najpierw została przyjęta, potem niezrealizowana, więc mówimy: dosyć, nie idziemy na to spotkanie. Ponawiamy zaproszenie na jutro" - podkreślił przewodniczący.

wł/pap


bg Image