Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/062r22078sfqNuo.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/062r22078sfqNuo.png'
062r22078sfqNuo.png
Parlamentarna Grupa Kobiet przyjęła uchwałę potępiającą niegodne i skandaliczne zachowanie poseł Krystyny Pawłowicz.

Uchwała nr 3 Parlamentarnej Grupy Kobiet z dnia 22 maja 2013 r.

Dnia 18 maja2013 roku odbył się w Warszawie "MARSZ SZMAT". Pierwszy taki marsz odbył się w Kanadzie w 2011 roku jako odpowiedź na zarzuty policjanta, który na jednej z uczelni w Toronto powiedział, że kobieta, aby czuć się bezpiecznie, powinna unikać ubierania się jak szmata. Idea marszu przyjęła się w wielu krajach na świecie, także w Polsce.

"MARSZ SZMAT" jest elementem majowej kampanii Razem Przeciw Przemocy Seksualnej. Ulicami Warszawy przeszli uczestnicy prowokacyjnej demonstracji, której celem było zwrócenie uwagi na statystyki przypadków gwałtów, które według różnych źródeł są niepełne, a także na funkcjonujące na świecie stereotypy sprawców i ofiar przemocy - gwałconych kobiet.

Poprzez swoje wyzywające stroje uczestnicy manifestacji chcieli zburzyć sereotyp, że kobieta zbyt wyzywająco ubrana sama prosi się o gwałt.

Jako Parlamentarna Grupa Kobiet na znak solidarności z kobietami - ofiarami gwałtów potępiamy wypowiedź poseł Krystyny Pawłowicz na antenie TVN24 w dniu 22 maja 2013 r. w spraweie marszu, jako przykład skandalicznego i homofobicznego zachowania.

Jest to wypowiedź niegodna posła i polityka. Naszą uchwałę kierujemy do Komisji Etyki Poselskiej celem zajęcia stanowiska.


bg Image