22.4.16_Tomczyk_Witczak_big.png

- Czy ONR i inne skrajne organizacje mogą być armia PiS i Antoniego Macierewicza? Czy Antoni Macierewicz chce dać broń ludziom o skrajnych poglądach? - pytał na konferencji prasowej poseł Cezary Tomczyk z sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

- Rząd PiS przymierza się do zalegalizowania i opisania rozmaitych zasad funkcjonowania obrony terytorialnej - wskazał poseł Mariusz Witczak.

- Niestety z głębokim zaniepokojeniem przyjmujemy rozmaite sygnały, że obrona terytorialna ma się stać swego rodzaju bojówka paramilitarna, która będzie broniła rząd. Takie dochodzą do nas info i takie są pierwsze sygnały eksperckie - powiedział.

Poseł podkreślił, że  "to jest niezwykle groźne przedsięwzięcie, ponieważ na domiar wszystkiego politycy PiS nie odżegnują się od możliwości formalnego włączenia w struktury obrony terytorialnej ONR".

Cezary Tomczyk z sejmowej Komisji Obrony Narodowej wyjaśnił, że "w marcu na Komisji Obrony Narodowej Antoni Macierewicz przedstawił koncepcje budowy obrony terytorialnej, w nieco innej formule niż to miało miejsce do tej pory".

- Dowiedzieliśmy się m.in, że cytuje: od tej pory wiara polskich żołnierzy powinna być największym gwarantem naszego bezpieczeństwa - to info z oficjalnego kanału MON - relacjonował poseł. - Dziś media donoszą o tym, że również ONR może w przyszłości stać się częścią obrony terytorialnej i wejść w jej skład - przypomniał.

Czy jest próba tworzenia w PL jakiejś armii A.Macierewicza? - pytał. - Żądamy by premier Szydło, jak minister Macierewicz publicznie odnieśli się do artykułów prasowych, z którymi mamy do czynienia - dodał.


bg Image