1.4.16_Grabiec_Mrzyglocka_Kochan_big.png

Rządowy program Rodzina 500 plus, który ruszył w piątek, nie jest rozwiązaniem prodemograficznym, ale rozwiązaniem propagandowym, obliczonym na zdobywanie elektoratu - zwrócili uwagę posłowie Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec zwrócił uwagę na konferencji prasowej w Sejmie, że obietnica wyborcza PiS okazuje się dziś bardzo przykrą dla 1,8 mln rodzin i dla trzech milionów dzieci, które mogą czuć się oszukane, gdyż są wyłączone z tego programu.

Posłowie przypomnieli w czasie kampanii wyborczej Beata Szydło, wówczas kandydatka na szefową rządu, mówiła, że 500 zł otrzymają rodziny na każde dziecko. "Obietnicą wyborczą było 500 zł na każde dziecko, a PiS dzieli dzieci na lepsze i gorsze. To nie jest program demograficzny, to jest program budowania elektoratu" - zauważyła członkini sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Wiceprzewodnicząca komisji Magdalena Kochan wskazała, że program Rodzina 500 plus "to nie jest ani sprawiedliwe, ani prodemograficzne rozwiązanie, a już na pewno nie jest spełnieniem obietnicy wyborczej". Zwracała ponadto uwagę na duże koszty, jakie muszą ponieść samorządy odpowiedzialne za obsługę świadczeń z tego programu.

Posłanka przypomniała, że Platforma zgłaszała swój projekt wsparcia rodzin z dziećmi, który przewidywał 500 zł na każde dziecko oraz znacznie obniżał koszty obsługi tego programu. "Mam nadzieję, że ta propozycja doczeka się realizacji" - dodała.

wł/pap


bg Image