c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_marzec_2016_17.03.2016_Siemoniak_Mroczek_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej zaapelowali do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy o zakończenie "festiwalu niedorzeczności" w wykonaniu szefa MON Antoniego Macierewicza. "Polska nie może być zakładnikiem jego obsesji" - mówił Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Tomasz Siemoniak podkreślił podczas konferencji prasowej w Sejmie, że od kilku dni "mamy do czynienia z festiwalem niedorzeczności wygłaszanych przez Antoniego Macierewicza". "Było o akcie terroru, było o demokracji w USA, było o broni elektromagnetycznej, a wczoraj na komisji obrony mieliśmy do czynienia z kolejnym odcinkiem tych niedorzeczności" - wskazał poseł.

"Apelujemy o to, aby prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda zakończyli ten festiwal niedorzeczności , który kompromituje Polskę, który wystawia nas na pośmiewisko na arenie międzynarodowej" - dodał wiceprzewodniczący Platformy.

Minister Obrony Narodowej cieszy się w polskiej polityce specjalnym statusem. Słowa, które wypowiada nie są traktowane poważnie i tak jest od lat. Niemniej jednak, jeśli minister obrony narodowej w majestacie autorytetu rządu opowiada takie niedorzeczności, zmuszeni jesteśmy na to zareagować. Polska polityka nie może być zakładnikiem obsesji jednego człowieka.

Rewelacje, które szef MON przedstawił podczas środowych obrad sejmowej komisji obrony narodowej należy wsadzić między bajki, tak jak kolejne kilkanaście teorii o katastrofie smoleńskiej, które przez ostatnie lata wygłaszał.

"Na rzecz wyjaśnienia przyczyn katastrofy Smoleńskiej w Polsce na przestrzeni wszystkich lat pracowało kilkaset osób. Dorobek tych wszystkich ludzi, który jest zawarty w ustaleniach Komisji Badania wypadków lotniczych lotnictwa Państwowego w raporcie dla Polskiej Prokuratury od samego początku był podważany przez Antoniego Macierewicza" - zwrócił uwagę poseł Czesław Mroczek z Komisji Obrony Narodowej.

wł/pap

 

 


bg Image