c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_marzec_2016_17.03.2016_Schetyna_Lewandowski_big.png

Oczekujemy publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To może otworzyć przestrzeń do rozmowy między rządzącymi a opozycją. Ta sprawa jest otwarta, ale kluczem jest przestrzeganie przez rząd prawa, a więc opublikowanie wyroku Trybunału – powiedział na konferencji prasowej w Brukseli Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Polska jest częścią Unii Europejskiej i musi szanować prawo. Grzegorz Schetyna podkreślił, że publikacja wyroku to fundament, w tej kwestii nie ma alternatywy. „Jeżeli prezes Jarosław Kaczyński chce szukać kompromisu to powinien poprosić premier Beatę Szydło żeby wydrukowała ten wyrok” – dodał.

Nieprzemyślane, absurdalne wypowiedzi i decyzje rujnują pozycję Polski. Straty wizerunkowe Polski, które teraz ponosimy przez rząd PiS-u, będzie trzeba odrabiać przez lata.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie dziś rozmawiał z partnerami z UE o rezolucji PE i jej zakresie. „Mam dziś spotkanie z kanclerz Merkel o 15:40, spotkam się też z szefem frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Dziś bardzo twardo mówimy: nie ma zgody na łamanie prawa i konstytucji w Polsce” – dodał.

FOTO: Gabriela Karol-Van Den Broeck


bg Image