Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/8EL70a4D3VQa2U1.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/8EL70a4D3VQa2U1.png'
8EL70a4D3VQa2U1.png
Jagna Marczułajtis-Walczak i Cezary Kucharski podkreślali na konferencji prasowej w Sejmie, że decyzja UEFA o organizacji finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Europejskiej w 2015 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym to sukces Polski i Polaków. Jak zaznaczyli na decyzję UEFA duży wpływ miała udana organizacja Euro 2012.

"Radosna dla wielu Polaków decyzja UEFA to świetna wiadomość, potwierdzenie tego, że praca, która została wykonana podczas Euro 2012, wizerunek promujący pozytywne wartości poszedł w świat. Myślę, że miało to ogromne znaczenie dla tej decyzji" - powiedział Cezary Kucharski. Poseł pogratulował PZPN-owi i szefowi związku Zbigniewowi Bońkowi za skuteczne działanie na rzecz organizacji finału Ligi Europejskiej w 2015 roku w Warszawie. "To jest też ich sukces, ale również sukces naszego kraju" - ocenił.

Jak mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak, wydarzenia sportowe o takiej randze, jak finał Ligi Europejskiej, to "sprawdzony i skuteczny instrument w promocji Polski". "To także ważny impuls rozwoju gospodarczego" - podkreśliła.

"Jestem głęboko przekonana, że przyznanie Polsce organizacji finału Ligi Europejskiej to nie jest przypadek, to przede wszystkim efekt wspaniale przeprowadzonego turnieju Euro 2012 oraz wizerunku Polski, który wypracowaliśmy w trakcie turnieju" - oceniła posłanka.

Finał Ligi Europejskiej w 2015 roku odbędzie się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Taką decyzję podjął w czwartek obradujący w Londynie Komitet Wykonawczy UEFA. Organizacja finałowego spotkania LE była jednym z głównych celów Zbigniewa Bońka, po tym jak został wybrany na prezesa piłkarskiej centrali.

wł/pap


bg Image